5. VALSTS KAPITĀLSABIEDRĪBU INOVĀCIJU FORUMS

19.05.2022.
10:00 - 14:00
5. VALSTS KAPITĀLSABIEDRĪBU INOVĀCIJU FORUMS
Apraksts

Inovāciju foruma logoPKC logoLMT logo

Pārresoru koordinācijas centrs un SIA "Latvijas Mobilais Telefons" aicina uz 5. valsts kapitālsabiedrību INOVĀCIJU FORUMU klātienē 2022. gada 19. maijā plkst. 10.00 - 14.00.

Latvijai ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par starptautisku inovāciju līderi: izcili uzņēmumi, pieredzes bagāta pētniecība, labvēlīga jaunuzņēmumu attīstības vide. Pāris gadu laikā notikusī straujāka pāreja uz digitalizāciju ir spēji kāpinājusi inovāciju attīstības jaudu un ļāvusi izvirzīt ambiciozus mērķus. Lai inovācijas attīstītu ne tikai atsevišķu uzņēmumu darbībā, bet arī valstiskā mērogā, veidojot un stiprinot vienotu ekosistēmu, daudz lielāku lomu varētu spēlēt  kapitālsabiedrības ar valsts un pašvaldību kapitālu, tikai jāpārvar atsevišķi normatīvo aktu vai to izpratnes šķēršļi. Ir vajadzīga vēl ciešāka valsts kapitālsabiedrību sadarbība jaunu starpnozaru produktu un tehnoloģiju attīstīšanai. Būtiska  nozīme ir uzņēmumu un zinātnieku sadarbības platformām jeb stratēģiskajām ekosistēmām, kur kopīgi tiek radīti projekti un veidota sadarbība.

Inovāciju foruma programmā – diskusijas par valsts kapitālsabiedrību attīstības modeļiem un scenārijiem, pētniecības komercializēšanu un sadarbību ar zinātniekiem un jaunuzņēmumiem. 

Cik transformācijai ambiciozākiem mērķiem ir gatavas valsts kapitālsabiedrības? Kas ir traucējošie faktori? Kāds ir Latvijas zinātnes un valsts kapitālsabiedrību sadarbības potenciāls? Cik pieejami ir valsts kapitālsabiedrību pētniecības un attīstības projektiem nepieciešamie talanti?  Un kādas ir jaunākās inovāciju vadības pieejas eksporta tirgu apgūšanai?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meklēs Latvijas uzņēmēji, valsts kapitālsabiedrību pārstāvji un zinātnieki, bet forumu atklās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Inovāciju kultūras stiprināšanu valsts un privātajos uzņēmumos, lai tādējādi veicinātu Latvijas tautsaimniecības transformāciju, produktivitāti, ilgtspējīgas investīcijas un ieņēmumus no eksporta, par savu mērķi noteikusi pirms 4 gadiem Inovāciju iniciatīvā apvienojusies Latvijas izcilo uzņēmumu grupa, kurā patlaban pārstāvētas astoņas kapitālsabiedrības ar valsts kapitālu (SIA "Tet", SIA "Latvijas Mobilais Telefons", AS "Latvijas valsts meži", AS "Latvenergo", VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", VAS "Elektroniskie sakari", VAS "Latvijas Pasts", VAS "Latvijas dzelzceļš"), Pārresoru koordinācijas centrs, Ekonomikas ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, piedaloties arī Rīgas domei.

Foruma norises laiks un vieta

Klātienē, ceturtdien, 19. maijā, plkst. 10.00–14.00 Ropažu ielā 6, Rīgā (LMT telpās).

Mērķauditorija

Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību vadība (valdes un padomes locekļi) un par inovācijām un attīstību atbildīgie darbinieki; kapitāla daļu turētāji (ministriju un pašvaldību vadības pārstāvji) un valsts iestāžu pārstāvji.

Reģistrācijas un dalības noteikumi

Lūdzam pieteikties dalībai forumā ne vēlāk kā - līdz 12. maijam (ieskaitot), aizpildot reģistrācijas formu (poga uz to rodama virs un zem pasākuma satura izklāsta).

Tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ tomēr nevarēs piedalīties forumā klātienē, piedāvājam iespēju arī attālinātai dalībai, ko lūdzam norādīt, aizpildot reģistrācijas formu. Saite attālinātai dalībai forumā tiks nosūtīta pirms foruma uz e-pasta adresi, kuru būsit norādījuši reģistrācijas formā.
Ierodoties uz forumu, auto aicinām novietot maksas autostāvvietās līdzās pasākuma norises vietai (Elkor stāvvieta Brīvības gatvē 201, Jaunās Teikas autostāvvieta Gustava Zemgala gatve 76).

 

Pasākuma norises vieta